KONST / Litografier / Färglitografi 13857140
nr 1385 7140
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Vinterlandskap med stuga. Signerad, numrerad 333/360. Motivet: 25x35, yttermått inklusive ram: 40x48 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 22 mars 2021
kl 18:15:40
17/3 14:56:50
100 kr
18/3 09:27:26
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren